المدونات
في أمس الساعة, 7:38 pm
Консумацията на трюфели винаги е била символ на изтънченост и богатство. Трюфелите са символ на лукс, благосъстояние и гурме кухня. За едни това е символ на най-изтънчен и дори мистичен вкус, който няма заместител. Фестът се провежда в рамките на традиционният Угърчински панаир, който разнася славата на града в цялата страна. Напротив. Насаждението е трайно, вирее в цялата страна. Може да бъде открит в Италия и Франция, но се среща и в България. Може да го откриете и в брезови горички, трепетлика, леска, в горски плантации с млади иглолистни дървета. Трюфелът е подземна гъба, която расте в корените на определен вид дървета в симбиоза с тях - топола, липа, върба, габър, леска, дъб. Всеки трюфел има различен вкус, което се дължи на вида на корена му, по кое време расте и какви бактерии го обитават. Водещият на събитието Наско от БГ радио накрая отброяваше минутите и секундите до края на състезанието, а училищния двор бе изпълнен с любопитни зрители, желаещи да видят нагледно как се ловят трюфели. Напоследък освен с рецепти за домашни вкусотии аз искам да ви запозная и с едно изкуство за мен, което заедно с кулинарията се допълват до съвършенство. За да се сдобие с него, човек трябва да го "издирва" от септември до октомври, като е необходим истински познавач, за да открие точното време.
Белите трюфели са най-редките и най-скъпите, като потенциално достигат цени до 10 000 лв. Белите трюфели могат да достигнат цени между 3000 и 10 000 долара за килограм, като изключителни екземпляри понякога се предлагат на търг за дори по-високи суми. Толкова ниски цени не е имал от много години. Смята се, че хората, които се занимават с това у нас са около 10 хил., но броят им не е постоянен, защото някои се отказват, когато цената им намалява в световен мащаб. Сега вече те не се използват и за да имате успех, трябва да изберете подходящия помощник. Откриването на трюфел не е толкова лесна задача, колкото откриването и брането на други гъби. Открийте най-добрия избор от трюфелово олио, трюфелна сол, нарязани трюфели, цели трюфели в буркани и много други в InterGourmandise. Районът е със силна популация на глигани и други диви животни. България продължава да държи първото място по добив и износ на диви трюфели от четири години насам. Постепенно Угърчин се превръща в столицата на трюфелите в България. 4. Оризът се потапя във вряща несолена вода и се готви 15 минути, докато стане мек.
Това е най-добре да се случи, докато кученцето е малко и това е истинската тънкост във възпитаването. В околността са около 150 - 200, в страЦарят на черните трюфелита - 10 000. Но всеки, който иска да се занимава със земеделие, може да погледне и към този бизнес. Климатичните условия у нас са подгодящи за отглеждане на черния летен трюфел, но се намира и бял, който е много по-скъп. Темата за събирачите на трюфели отново стана актуална, след като те се оплакаха, че сезонът започва, но още не е ясно как и къде ще плащат новия патентен данък, въведен от началото на годината. Като цяло, това зависи основно от климатичните фактори, като например валежите, летни температури и др. Напишете в интернет: цена на черна гъба или нещо от сорта и веднага Ви излизат 3 - 4 фирми. За Угърчин обаче трюфелът е нещо повече - бизнес, развитие, бъдеще. За това предупреждават биолози и събирачи на трюфели. Летните и зимните сортове изглеждат почти идентични, с изключение на това, че летният трюфел може да придобие по-тъмен кремав/кафяв цвят с напредването на сезона. И пак неофициално се смята, че само 1% от събраните количества остават у нас, почти всичко се изнася. Там например мъж от село Смилян е открил бял трюфел с рекордни размери - почти 700 гр., което го прави един от най-големите бели трюфели, откривани в България.
Но дали тези деликатеси могат да бъдат успешно открити и в България? Те са характерни за италианския регион Пиемонт и се считат за един от най-скъпите деликатеси в света. Тази година на 22 и 23 септември в град Угърчин се проведе поредният Трюфел фест след двугодишно прекъсване. Но и заради единствения по рода си у нас Трюфел фест. През Средновековието ги анатемосват заради "нечистата сила" и се използват само от селяни. С тази задача в повечето случаи се справят специално обучени прасета и кучета. Трюфелът - тази тайнствена гъба, използвана в гурме кухнята по цял свят, е деликатес с прекрасен аромат и неповторим вкус. Хитът в Угърчин бил, че огромна гъба, над 1 килограм, била изровена в двора на един от местните хора. Обърнете внимание, че оризът наистина трябва да бъде мит на течаща вода продължително. Пръстта трябва да бъде от Ph 6, както повечето почви у нас, до Ph 8, каквито почви рядко се намират в България. Разбира се, отделни екземпляри се продават много скъпо. Белият трюфел, известен още като "трюфел от Алба или Пиемонт", се смята за шампион в семейството. За този деликатес са подходящи вина като отлежало бордо и бяло шардоне. За соса: 100 мл. За тримата първенци има награди.
كن الشخص الأول المعجب بهذا.